Љубовта - наука за себе | Сите содржини | DW | 16.02.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Љубовта - наука за себе

Што имаат заедничко вљубените и душевно болните? Научниците велат: мозочната состојба. Ова не е лош виц, туку научна констатација. Повеќе факти за љубовта во следната фотогалерија.