Јунг ја заврши турнејата по Азија | Вести | DW | 21.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг ја заврши турнејата по Азија

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг на крајот од неговата азиска турнеја ја посети демилитаризираната зона на границата меѓу Јужна и Северна Кореја. Претходно Јунг во Сеул со државното раководство на Јужна Кореја разговараше за соработката околу безбедносно-политичките прашања. Претходно Јунг ги посети и Јапнија и Кина.