Јунг во Јужна Кореја | Вести | DW | 20.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг во Јужна Кореја

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг денеска пристигна во Јужна Кореја која е трета станица на неговата азиска турнеја. Јунг во Сеул треба да се сретне со претседателот на оваа земха Ро Му Хин . Во изминатите денови Јунг ги пости Јапонија и Кина при што со двете земји беше договорна потесна соработка во безбедносната политика.