Јунг во Јапонија | Вести | DW | 19.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Јунг во Јапонија

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг се заложи за засилување на германско-јапонската соработка во Авганистан. Во јапонскиот весник Асахи Шимбун тој ги поздрави плановите на владата во Токио да ја подржи работата на тимовите за обнова во рамките на мировната мисија ИСАФ во Авганистан. Министерот денеска во Токио ќе се сретне со својот јапонски колега Фумиро Киума.