Јунг во САД | Вести | DW | 25.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг во САД

*

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф денеска патува во дводневна посета на САД. На разговорите во Вашингтон со американскиот колега Роберт Гејтс, ќе стане збор за стратегијата во Авганистан. На средбата ќе присуствува и советникот за безбедност на американскиот претседател, Стивен Хедли. Јунг во САД патува од Кабул, каде според информациите на воената полиција на Бундесверот врз него бил планиран атентат.