Јунг во Пакистан | Вести | DW | 05.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг во Пакистан

*

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг пристигна во посета на Исламабад, главниот град на Пакистан. Јунг според најавите треба да разговара со пакистанскиот претседател Первез Мушараф околу заедничките напори за субивање на терористите и екстремистите во Авфганистан. Синоќа во Њу Делхи, герамнскиот министер ја нагласи потребата од кампања за освојување на симпатиите на авганистанскиот народ. Германските војници како дел од меѓународните ИСАФ сили се присутни во северниот дел на Авганистан.