Јунг во Индија | Вести | DW | 04.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг во Индија

*

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф пристигна во Њу Делхи, главниот град на Индија. На разговорите со индиските власти тој ќе ја нагласи важноста на оваа земја како фактор на стабилност во регионот. Јунг, во Њу Делхи допатува од Сингапур, каде учествуваше на азиската конференција за безбедност.