Јунг во Индија | Вести | DW | 04.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг во Индија

*

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг изјави дека азиските земји изразиле подготвеност за посилно учество во обновата на Авганистан. На конференцијата за безбедност во Сингапур, Јунг нагласи дека Јапонија, Јужна Кореа и владата во Сингапур веќе подготвиле конкретни проекти за помош. Јунг денеска патува за Њу Делхи на разговори со претставници на индиската влада.