Јунг вети помош за Ирак | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јунг вети помош за Ирак

Германскиот министер за одбрана Франц Јосеф Јунг му вети на Ирак натамошна поддршка во процесот на обука и вооружување на армијата. По средбата со неговиот ирачки колега Абдел Кадер Јасим, Јунг рече дека Бундесверот оваа година ќе обучи дополнителни 350 ирачки војнции или во Обединетите Арапски емирати или во Германија.