Јунг би дозволил соборување на киднапиран патнички авион | Вести | DW | 16.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Јунг би дозволил соборување на киднапиран патнички авион

*

Германскиот министер за одбрана Франц Јозеф Јунг изјави дека во итен случај и без законска основа би дозволил соборување на киднапиран патнички авион со патници и екипаж во него. За магазинот Фокус тој рече дека би дал ваква наредба, доколку не постои друго средство за заштита на населението. Тој и натаму би сакал во коалицијата да биде постигнат консензус околу уставна правна основа за вакви случаи.