Јунгфраујох - највисоката железница во Европа | Теми | DW | 13.01.2020
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Јунгфраујох - највисоката железница во Европа

Сте се искачиле ли некогаш на планина висока 3.5000 метри? Ако тоа ви изгледа многу напорно, можете едноставно да се возите со воз. Барем во Швајцарија, каде запчената железница се искачува до височина од 3454 метри.

Гледај видео 01:32

Прочитај го и ова