Јужна Кореја- без избор | Вести | DW | 01.09.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Јужна Кореја- без избор

*

Јужна Кореја застана во одбрана на директните контакти со исламистичките Талибанци во заложничката криза.Министерот за надворешни работи Сонг Мин Сун изјави дека долго се правеле обиди за држење баланс меѓу меѓународните норми и приоритетот –спасување на животи.Владата го избрала второто.Јужна Кореја е на удар на критиката на меѓународната јавност поради директните преговори за ослободување на 19 заложници.Талибанците тврдат дека за нив добиле 20 милиони долари.