1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Јосип Јуратовиќ

Тема

Јосип Јуратовиќ, роден на 15 јануари 1959 година во Копривница, Хрватска, е германски политичар и пратеник во Бундестагот од германската Социјалдемократска партија.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики