Јилдирим се расплака на брифинг со новинарите | Сите содржини | DW | 18.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Јилдирим се расплака на брифинг со новинарите

„Зошто убиваат луѓе?“ Со солзи во очите, турскиот премиер Бинали Јилдирим го повторуваше ова прашање на брифинг со новинарите. Тој потврди дека досега се уапсени повеќе од 7.500 луѓе и информираме дека во судирите загинале 232 лица.

Гледај видео 00:43

Прочитај го и ова