Јеремиќ за меѓународна конференција за Косово | Вести | DW | 08.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Јеремиќ за меѓународна конференција за Косово

*

Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ изјави дека одржувањето на меѓународна конференција за Косово би можело да биде корисно за натамошниот тек на процесот за решавање на статусот на покраината. Јеремиќ повтори дека српскиот преговарачки тим е подготвен на преговори во каква било форма под легитимитет на ОН, од кои би произлегло решение кое ќе биде потврдено од советот за безбедност на ОН.