Јеремиќ во Подгорица | Вести | DW | 06.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јеремиќ во Подгорица

*

Министерот за надворешни работи на Србија, Вук Јеремиќ ги повика државите од регионот да се воздржат од еднострани потези во процесот на решавање на косовското прашање. Јеремиќ кој денеска е во посета на Подгорица изјави дека и црногорскиот колега Рочен се согласил дека „унилатерални акти не би придонеле за стабилноста кон која тежнее регионот“. Рочен и до сега повторуваше дека Подгорица нема намера да експериментира со билатерално признавање на Косово.