Јемен – атентат | Вести | DW | 03.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јемен – атентат

*

При самоубиствен напад во Јемен животот го загубија седуммина шпански туристи и двајца Јеменци. Според официјалните информации во нападот имало и поголем број повредени. Атентаторот се кренал во воздух со возилото пред еден антички храм во Мариб. Истражните органи зметаат дека зад атентатот се крие терористичката мрежа на Ал Каеда.