Јелцин – погреб | Вести | DW | 25.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Јелцин – погреб

Во присуство на голем број државници, денеска во Москва ќе биде погребан поранешниот руски претседател Борис Елцин. На погребот, покрај германскиот претседател Хорст Келер, меѓу другите ќе присуствуваат и поранешните американски претседатели Џорџ Буш сениор и Бил Клинтон. Елцин почина во понеделникот на 76 годишна возраст.