1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW

Језиди

Тема

Језиди се етноконфесионална група на Курди кои претежно живеат во Ирак, Сирија, Ерменија, Грузија, Иран и Турција.

Прескокни го блокот Рубрики

Рубрики