Јапонците повторно во лов на китови | Теми | DW | 03.07.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Јапонците повторно во лов на китови

За прпат по три децении, Јапонија продолжи, со она што заштитниците на природата го сметаат за сурова и застарена практика.

Гледај видео 01:16