1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Техника

Јапонија: аеродромски роботи

15 август 2017

На аеродромот во Токио се испробуваат посебни колички-роботи за превезување на постари и инвалидизирани лица, кои можат да ги повикаат преку една апликација и ќе ги однесат до вистинскиот излез. Новите системи се во тест-фаза до март.

https://www.dw.com/mk/%D1%98%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0-%D0%B0%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8/video-40097650
Прескокни го блокот Тема на денот

Тема на денот

Москва Анексија Украина

Путин потпиша анексија на четири украински региони

Прескокни го блокот Повеќе теми
Врати се на почетната страница