Јанева за ДВ: ВМРО-ДПМНЕ владеело со криминал и уцени | Сите содржини | DW | 11.05.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Јанева за ДВ: ВМРО-ДПМНЕ владеело со криминал и уцени

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вели дека е апсолутно убедена оти институцијата која ја предводи ќе добие можност до крај да ја заврши својата работа. Во интервју за ДВ, Јанева оценува дека во изминатите 10 години во Македонија се изместиле моралните вредности.

Гледај видео 03:46

Прочитај го и ова