Ѕид од срца за жртвите од Ковид-19 | Теми | DW | 19.04.2021
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Ѕид од срца за жртвите од Ковид-19

Еден километар од сивиот ѕид наспроти британскиот парламент во Лондон е преобразен во национален споменик за починатите од коронавирусот. 150 илјади рачно нацртани срца за секоја жртва на болеста во Велика Британија. Семејствата на починатите на тој начин им оддаваат почит на своите најблиски и создаваат место за спомен на нив.

Гледај видео 01:33

Прочитај го и ова