Ѓорѓи Иванов или Тодор Петров? | Македонија | DW | 25.01.2009
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Ѓорѓи Иванов или Тодор Петров?

ВМРО-ДПМНЕ вечерва на конвенција ќе го бира партискиот кандидат за претседателските избори. Кои се очекувањата на двата кандидата? Иванов го поддржаа министри, академици и професори. Петров самиот се номинираше.

default

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ на предизборен настап

Реклама