Штутгарт претрпе пораз од Барселона | Вести | DW | 03.10.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Штутгарт претрпе пораз од Барселона

*

Актуелниот германски првак, Штутгарт и во вториот натпревар во лигата на шампионите претрпе пораз. Синоќа на домашен терен Штутгарт загуби од Барселона со 2:0. Двата преостанати германски претставника мечевите ги играат вечерва. Вердер го пречекува Олимпијакос, Шалке му гостува на Розенборг.