Штрајк на железницата од четврток | Вести | DW | 07.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Штрајк на железницата од четврток

*

Поради штрајкот на машиновозачите, претпријатијата во Германија ќе претрпат големи загуби оценува германскиот институт за стопански развој. Доколку мора да биде сопрено производството, дневно ќе се претрпат загуби во милионски износи, велат експертите. Штрајкот на машиновозачите ќе почне во четврток со транспортниот железнички сообраќај.