Штрајк на бриселскиот аеродром | Вести | DW | 13.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Штрајк на бриселскиот аеродром

Повеќе летови од и кон бриселскиот аеродром денеска ќе бидат нарушени поради штрајкот на спасувачките екипи, соопшти портпаролот на аеродромот. Работниците од противпожарникарната служба денеска започнаа штрајк заради ниските плати што наложи откажување на сите слетувања и полетувања. Повеќето авиокомпании ги откажаа летовите.