Штрајк на Ал Италија | Вести | DW | 22.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Штрајк на Ал Италија

Италијанските аеродроми денеска се блокирани. Поради штрајк на италијанскиот авиопревозник Ал Италија откажани се над 400 летови кон и од оваа земја. Синдикатот со штрајкот сака да изврши притисок врз тарифните преговори во кои се бара зголемување на платите.