Штрајкот на машиновозачите на грб и на стопанството | Старт | DW | 07.05.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Штрајкот на машиновозачите на грб и на стопанството

Aктуелниот штрајк на машиновозачите во Германски железници не ги погодува само патниците. И бројни фирми страдаат како последица на прекинот на работа. Едно е сигурно: економските штети се големи.

Гледај видео 01:34
Now live
01:34 минути