Што поттикна Тоше? | Македонија | DW | 23.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Што поттикна Тоше?

По повод 40 дневниот помен од смртта на македонскиот суперстар, Тоше Проески, Дојче Веле побара одговори од социолози, психолози и филозофи за тоа каква трага поп-иконата остави врз животот на македонските граѓани.

default

Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа во Хрватска

Дали последица од смртта на Тоше е само апатија или заминувањето на Проески поттикна и нешто друго?
Реклама