Што остана од Мосул? | Старт | DW | 24.07.2017
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Што остана од Мосул?

По деветмесечната војна за Мосул, од градот останаа само урнатини и илјадници гладни жители, кои ја преживеаја бруталната окупација на Исламска држава.

Гледај видео 01:24