Што остана од Берлинскиот ѕид? | Сите содржини | DW | 02.10.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Што остана од Берлинскиот ѕид?

Берлинскиот ѕид беше симбол на Студената војна и поделбата на Германија. Што остана од него денес, 25 години по повторното обединување?

Гледај видео 01:42
Now live
01:42 минути

Прочитај го и ова