1. Прескокни до содржината
  2. Прескокни до главната навигација
  3. Кон други страници на DW
Здравје

Што научивме во корона-кризата?

Теса Клара Валтер | Валери фон Китлиц
9 април 2020

Какви поуки би можеле да извлечеме од корона-кризата и времето поминато во изолација и социјално дистанцирање? Ова прашање им го поставивме на повеќемина. Еве ги одговорите:

https://p.dw.com/p/3aZru