Штајнмајер нафрла од левата страна и... гооооол! | Сите содржини | DW | 07.07.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Штајнмајер нафрла од левата страна и... гооооол!

Германското и француското МНР веќе го „одиграа“ полуфиналниот дуел на Европското првенство во фудбал. Штајнмајер вели Германија победила со 2:1, Французите тврдат оти тие биле поуспешни со истиот резултат. Конечната одлука ќе падне вечерва во Марсеј.

Гледај видео 01:41
Now live
01:41 минути

Прочитај го и ова