Штајнмаер во Кундус | Вести | DW | 22.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Штајнмаер во Кундус

Три дена по смртоносниот напад врз германските војници во Авганистан , во кратка посета на базата на Бундесверот во Кундус престојува шефот на германската дипломатија, Франк Валтер Штајнмаер. Тој го пофали ангажманот на германските војници и истакна дека во Авганистан нема сигурни зони. Тој истовремено упати на досега постигнатиот напредок во обновата на Авганистан по соборувањето на режимот на Талибанците во 2001-ва година.