Штајнмаер – Блиски исток | Вести | DW | 03.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Штајнмаер – Блиски исток

Германскиот министер за надворешни работи, Франк Валтер Штајнмаер денеска почнува турнеја по Блискиот исток, По учеството на конференцијата за Ирак во Шарм Ел Шеик, тој ќе ги посети Израел и палестинските територии. На крајот на турнејата Штајнамер ќе води разговори во Саудиска Арабија.