Штајнбрик Г - 8 | Вести | DW | 10.05.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Штајнбрик Г - 8

Германскиот министер за финансии Пер Штајнбрик се изјасни за поголемо вклучување на Кина во групата водечки индустриски земји. Во интервју за агенцијата Ројтерс, тој рече дека не ќе може долгорочно да се разговара за ниту еден светски проблем без Кина, но и други држави како Индија, Јужна Африка, Бразил и Австралија. Тој побара групата 8 да се отвори за овие земји.