Шри Ланка, судири | Вести | DW | 04.06.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Шри Ланка, судири

*

Повеќе од 80 лица загинале во судирите меѓу армијата на Шри Ланка и припадниците на бунтовничките Тамилски тигри. Престставници на милитантите соопштија дека уништиле повеќе пунктови и армиски оклопни возила. Според нивните информации во нападите загинале 30 припадници на армијата. Силите за безбедност пак соопштија дека ликвидирале 50 бунтовници.