Шредер - Хрватска | Вести | DW | 25.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Шредер - Хрватска

Хрватска денеска му врачи највисок државен орден на поранешниот германски канцелар, Герхард Шредер. Шредер орденот го доби за поддршката што тој и‘ ја дал на државата во процесот на евроинтеграција.