Шпанска верзија на: „немаме за леб, а трошиме за колачи“ | Сите содржини | DW | 04.05.2016
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Шпанска верзија на: „немаме за леб, а трошиме за колачи“

И Шпанија ја доби својата верзија на „немаме за леб, а трошиме за колачи“. Изградба на музеи, стадиони, субвенциониран одмор за локалните жители. Ви звучи познато? Градоначалничката се соочува со 35 години затвор, откако потроши 100 милиони евра за налудничави проекти.

Гледај видео 03:49
Now live
03:49 минути

Прочитај го и ова