Шпагети-сладоледот е неодолив | Сите содржини | DW | 03.04.2019
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Сите содржини

Шпагети-сладоледот е неодолив

Шпагети-сладоледот полни 50 години! Дарио Фонтанела го создаде во слаткарницата на својот татко во Манхајм и тој стана хит. Еве го оригиналниот рецепт:

Гледај видео 01:18

Прочитај го и ова