Шојбле бара заострување на антитерористичките закони | Вести | DW | 08.07.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Шојбле бара заострување на антитерористичките закони

*

Германскиот министер за внатрешни работи Волфганг Шојбле се искажа за заострување на антитерористичките закони според американски пример. Така и во Германија би било воведено кривично дело заговор, а Шојбле размислува и за можноста за интернирање на таканаречените “загрозувачи”.