Шокираност од изјавите на Тачи | Македонија | DW | 23.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Македонија

Шокираност од изјавите на Тачи

Македонската јавност реагира со шокираност на изјавата на лидерот на ДПА, Тачи, кој на евродипломатот Фуере му порача “да си ја гледа работата и да не шета по неформални состаноци организирани во кукавичјо гнездо“.

default

Мендух Тачи

Официјален Брисел застана во одбрана на Ерван Фуере, а македонската опозиција го повика премиерот Никола Груевски да се дистанцира од нападите на коалициониот партнер.