Школа за правење торти | Старт | DW | 11.03.2014
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Старт

Школа за правење торти

Во „Кејк скул“, школата за торти во Берлин, се учи правењето вистински мали уметнички дела. За високата уметност на декорирање се потребни трпение и умешност.

Гледај видео 02:29
Now live
02:29 минути