Шефер во Подгорица | Вести | DW | 16.03.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Шефер во Подгорица

Генералниот секретар на НАТО, Јаап Де Хоп Шефер денеска е во прва посета на Црна Гора. Тема на разговорите со црногорското раководство се реформите во војската и подготовката на земјата за учество во програмата Партнерство за мир. Шефер потоа заминува за Босна и Херцеговина.