Шефер – антиракетен систем | Вести | DW | 26.04.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages
Реклама

Вести

Шефер – антиракетен систем

Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп шефер по повод планираното стационирање американски анти-ракетен систем во Источна Европа, предупреди на поделба во алијансата на сојузници од прва и втора категорија. Пред средбата на министрите за надворешни работи на алијансата во Осло, Шефер го повтори барањето со системот да бидат заштитени сите европски сојузници.