Шест мртви во самоубиствен напад во Кабул | Вести | DW | 24.11.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Шест мртви во самоубиствен напад во Кабул

*

Во самоубиствен напад во Авганистан според информации на министерството за вантрешни работи загинале шест лица. Најголем дел од настраданите се деца. Во нападот биле повредени 12 лица, меѓу нив четворица италијански инженери. Атентаторот го активирал експлозивот на еден мост во западниот дел Кабул каде во тек биле градежни активности.