Шест години од загинувањето на припадници на АРМ кај Љуботенски бачила | Вести | DW | 10.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Шест години од загинувањето на припадници на АРМ кај Љуботенски бачила

*

Денеска во Скопје ќе бидат одбележани шест години од загинувањето на осум резервисти на Македонската армија, за време на конфликтот во 2001 година кај месноста Љуботенски бачила. Членови на семејствата, делегации од Министерството за одбрана и армијата на Македонија ќе им одадат почит на загинантите војници пред споменикот во скопската касарна Илинден.