Шест бегалци, шест судбини | Сите содржини | DW | 31.08.2015
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Теми

Шест бегалци, шест судбини

Десетици илјади лица од конфликтните региони бегаат кон ЕУ. Една од рутите оди преку Турција, Грција, Македонија, Србија, па се до Унгарија. Нашите репортери се сретнаа со шестмина бегалци во текот на таа балканска рута.

Прочитај го и ова