Шестмина застрелани во Дуизбург | Вести | DW | 15.08.2007
  1. Inhalt
  2. Navigation
  3. Weitere Inhalte
  4. Metanavigation
  5. Suche
  6. Choose from 30 Languages

Вести

Шестмина застрелани во Дуизбург

*

Во близина на главната железничка станица во Дуисбург пронајдени се шестмина застрелани луѓе.Жртвите биле откриени во два автомобила.Петмина биле веќе мртви при доаѓањето на полицијата,шестиот починал на пат кон болницата.Сите жртви имаат рани од куршуми во главата.Не постојат укажувања за мотивите и извршителите на убиството.Не е позната ниту националноста на настраданите.